Ar jau laikas keisti stogo langus, ar dar ne? 

Tavo stogo langai sensta ir tu galvoji apie jų pakeitimą... ar taip ir yra? Koks yra vidutinis stogo langų tarnavimo laikas? Ar apskritai yra toks terminas? Kaip nustatyti, ar langas (-ai) yra senas (-i)? Ką reiškia „senas”? Čia mes parodysime, į ką atkreipti dėmesį prieš priimant sprendimą. Kitaip tariant, atskleisime dažniausiai pasitaikančius „stogo langų pakeitimo požymius”.  

Pagrindiniai požymiai 

Tiksli seno stogo lango sumontavimo data nėra pagrindinis veiksnys, lemiantis, ar jį reikia keisti, tam tikri požymiai iš karto parodo, kad reikia – tai tiesa net ir tuo atveju, jei montavimo metu pasirinkai geriausius langų variantus, nes technologijos ir konstrukcijos nebuvo tokios pažangios kaip dabar. Kokie tie požymiai? Na, jei stiklas nuolat rasoja, tai jau yra aiškus signalas. Jei medienos paviršius įtrūkęs – tai dar aiškesnis ir, žinoma, akivaizdesnis požymis. Pelėsis taip pat išduoda problemas: jei ant lango arba aplink jį yra pelėsio, o su stogu susijusių bėdų nėra, gali būti, kad kažkas negerai su langu; tokiu atveju nebesudarinėk stogo lango pakeitimo privalumų ir trūkumų sąrašo, nes trūkumų paprasčiausiai nėra! Imkis darbo! 

Štai dar keletas aiškių ženklų…  

Ant senų stogo langų gali būti matomų pažeidimų, kurie akivaizdžiau rodo, kad laikas pakeitimui. Pavyzdžiui, kai stogo langas tinkamai neužsidaro dėl medienos deformatyvumo. Tuomet tikrai galima pasakyti, kad atėjo laikas! Pradėti planuoti pakeitimą galima ir tada, jeigu stogo konstrukcija turi trūkumų. Be to, stogo langą per dešimtmečius galėjo pažeisti kondensatas... Tai vėlgi klasikinis (ir nesunkiai pastebimas) požymis, kad metas stogo lango pakeitimui.  

Mažas eksperimentas ir didelis nesusipratimas 

Dabar palaikyk delną arčiau stogo lango. Ar jauti šaltį? Ar labai šaltas vidinis lango stiklas? (Atmink: stiklas yra šalčiausias stogo konstrukcinis elementas, jis visada bus šaltesnis už sienas.) Šaltas oras arti stiklo ir (arba) labai šaltas stiklas gali būti tipiškas (-i) požymis (-iai), rodantis (-ys), kad stogo langą reikia keisti! 

Ar vasarą mansardoje nepakeliamai karšta? Gali būti, kad žmonės mano, jog vasarą mansardoje ir turi būti karšta. Tai visiškai klaidingas įsitikinimas. Tinkamai apšiltinus stogą bei sienas, įrengus specialią stogo konstrukcijai pritaikytą ventiliaciją (pavyzdžiui, ventiliacines čerpes) ir pasirinkus tinkamą stogo langų sprendimą, mansardą galima apsaugoti nuo didžiausių vasaros karščių. 

Stogo langų pakeitimas energijai taupyti 

Jei bendra mansardos būklė yra prasta ir tu planuoji kažko imtis, reikėtų pažvelgti į problemą kitu kampu: paklausk savęs, ko tikiesi iš mansardos? Komforto ir šviesos? Ko gero pirmiausiai pagalvosi apie tai. Tačiau nepamiršk į sąrašą įtraukti ir energinio efektyvumo. Jei energijos taupymas bus vienas iš svarstytinų dalykų, jis ne tik atneš naudos ilgalaikėje perspektyvoje, bet ir greitai atsipirks. 

Atmink: nusprendus atlikti pataisymus vardan energijos taupymo, reikia mąstyti plačiau! Tvirtas stogas ar perdangos izoliacija – dar ne viskas, senų stogo langų keitimas gali būti toks pat svarbus. Taip, nauji stogo langai yra pagrindinis veiksnys, lemiantis namo energinį efektyvumą, nes langas yra daugiau nei stiklas… naujas stogo langas apima pagrindinius montavimo gaminius ir priedus, kurie yra beveik nepastebimi, bet būtini energiją taupančio namo elementai: geresnė izoliacija, daugiau sutaupytos energijos, daugiau dienos šviesos ir jokios priežiūros.  

Lango izoliacijos patikrinimas  

Ar senojo stogo lango izoliacija yra blogos būklės? Tuomet vėlgi reikia keisti stogo langą. Tik kaip suprasti, kad su lango izoliacija kažkas negerai?  

Štai mažas testas. 

Jei žiemą netoli lango jaučiamas šaltis, vadinasi, oras įeina ir išeina, o pro langą traukia skersvėjis.  

Jei stiklas aprasojęs, vadinasi, stiklo paketo užpildas ištekėjo ir jo izoliavimo geba smarkiai sumažėjo. Įsigijęs (-usi) naują stogo langą su trisluoksniu stiklo paketu, pagerinsi izoliaciją ir galėsi nesijaudinti, kad prarandi vertingą šilumą!  

Užuot sprendęs (-usi) problemas… sukurk svajonių namus 

Jei kyla problemų, žmonės bando jas išspręsti. Tiesa? Tiesa. Žinoma. Na, o mes, kiek tai susiję su mumis, įkalbinėjame juos imtis kitko... Siūlome neapsiriboti remontu. Žvelk plačiau. Esamas problemas laikyk puikia galimybe sukurti kažką geresnio! Izoliacijos problemos gali lengvai įtraukti į svajonių namų kūrimą, nelygu kaip į tai pažvelgsi. O ką jau kalbėti apie tai, kad stogo langai labai smarkiai pakito. Pavyzdžiui, tie, kas turi rankinio valdymo langus, dabar gali įsirengti elektrinius arba saulės energija maitinamus langus.   

Jei atsižvelgsi į mūsų pasiūlymą ir aktyviai reaguosi į požymius, rodančius, kad laikas stogo langų pakeitimui, tavo palėpė taps šviesia, jaukia ir maksimalų komfortą teikiančia erdve. Tačiau, jei nori tai pasiekti, tau reikia patikimo partnerio, kuris lydėtų šiame kelyje. 

Jei metas stogo lango pakeitimui, vadinasi metas VELUX 

Jei nuspręsi pakeisti seną stogo langą ir pasirinksi VELUX sprendimus, sumažės tavo namų energijos suvartojimas – jei problemos priežastis buvo tik langas. Be to, žiemą kambaryje bus 1–2 laipsniais šilčiau. O vasarą, naudojant tinkamus priedus, mansardinę patalpą galima atvėsinti 5–6 laipsniais. Štai kaip VELUX gali paveikti tavo sąskaitas ir patalpų temperatūrą. Jau nekalbant apie kitus privalumus...  

Skaityk daugiau straipsnių

VELUX stogo langų sprendimai turi papildomų privalumų

Sužinok, kokių!

Kodėl VELUX?

Transformuojame erdves

Mūsų dienos šviesos sprendimai padeda įgyti papildomos gyvenamosios erdvės po stogu ir suteikia neprilygstamų pokyčių tavo namams, savijautai ir erdvės pojūčiui.

Didesnė namų vertė 

Gali būti tikras (-a), kad investicija į VELUX gaminių sprendimus padidins tavo nuosavybės vertę ir atsipirks su kaupu.

Ramybės jausmas tavo namuose

Turime platų užuolaidėlių bei žaliuzių, atsarginių dalių ir medžiagų remontui asortimentą, todėl užtikriname, kad suteiksime tau geriausią įmanomą patirtį.

Mes pasiruošę tau padėti

Mūsų komanda nori užtikrinti visišką tavo pasitenkinimą, todėl konsultuosime tave nuo to momento, kai su mumis susisieksi, iki pat baigiamojo etapo – montavimo.

Neabejotina kokybė

Tavo poreikiai – mūsų kompasas. Nuo 1941 m. nuolat kuriame ir tobuliname savo produktus ir gaminame juos taip, kad jie tarnautų ilgus metus.

Atsakingas pasirinkimas

Savo gyvenimo kokybę gali pagerinti naudodamas (-a) tvarius sprendimus, kurie naudingi ir tau, ir planetai.